Przygotowania do matury 2022 z chemii – arkusze CKE, tablice maturalne i repetytoria

Nie tylko wakacje zbliżają się wielkim krokami. Absolwenci szkół średnich, zamiast myśleć o przyjemnościach, skupiają się na jak najlepszym przygotowaniu do zbliżającej się matury. Część z nich czeka także matura z chemii. Jak się do niej przygotować, aby zyskać spokój o zdanie egzaminu? Jak co roku, maturzyści poszukują skutecznych sposobów, a wśród nich niezmiennie znajdują się podręczniki i repetytoria oraz arkusze i tablice maturalne.

Matura 2022 z chemii – jak się uczyć przed egzaminem?

Intensywne przygotowania trwają w najlepsze, jednak nawet najbardziej zmotywowani uczniowie nie uzyskają oczekiwanych rezultatów, jeżeli będą korzystać z niewłaściwych narzędzi. Dlatego też przygotowaliśmy kilka pomysłów na to, jak uczyć się do matury, aby uzyskać maksymalne efekty. Tuż przed egzaminem, warto postawić przede wszystkim na powtórkę materiału. W tym celu sprawdzi się repetytorium maturalne.

Repetytorium maturalne – wszystko, co musisz wiedzieć, żeby zdać maturę

Matura już za niecałe trzy miesiące, a to oznacza, że nie ma już czasu na naukę. Wszystko, co niezbędne do uporania się z zadaniami maturalnymi, mamy już w głowie, wystarczy tę wiedzę wydobyć. Powtórkę wiadomości doskonale umożliwi wybrane repetytorium maturalne. Jeśli naszym celem jest zdana matura z chemii, warto sięgnąć po pomoc podręczników, takich jak “Repetytorium maturzysty. Chemia. Nowa matura na 100%” wydawnictwa Greg lub propozycję Nowej Ery “Teraz matura. Chemia. Vademecum”.

Jak się przygotowywać miesiąc przed maturą?

Ostanie powtórki, korygowanie braków, jednym słowem drobne poprawki i… powtórki. Miesiąc przed maturą może być wyczerpujący. Monotonia i zmęczenie zaczynają dawać o sobie znać, jednak warto utrzymać dobre nastawienie i motywację. Dobry wynik uzyskany na maturze będzie słodką nagrodą za trudy. W tym czasie dobrze jest rozwiązywać arkusze egzaminacyjne. Matura 2021 może posłużyć nam za środek do poznania treści zadań pojawiających się na arkuszach oraz wypunktować nasze braki wiedzy, jeśli takie są.

Tablice maturalne z chemii

Nieocenioną pomocą w trakcie egzaminu, jak iw trakcie przygotowań są tablice maturalne. Na maturze skorzystamy z tych dostarczanych przez CKE, jednak już teraz warto je pobrać i sprawdzić ich użyteczność.