KOCIOŁ C.O. TIS PRO DR-27 (17-27 kW)

  Stan: 1 szt.  

Zadzwoń i zamów:
(+48) 53 55 00 855

Dostawa kurierem: Czwartek, 12.07.2018

Cena: 3 564,00 zł 3564.00
ilość szt.
Producent: Tis
Symbol produktu: TIS PRO DR-27

Opis

TIS PRO DR to kocioł długiego spalania na paliwo stałe ze specjalnie zaprojektowanym powiększonym paleniskiem.

Zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne gwarantują prawie całkowite dopalanie drewna opałowego i innych paliw, a także wysokie właściwości działania kotła i jego pracy przez wiele, wiele lat bezawaryjnie.

Typ kotła:

TIS PRO DR-

17

22

27

Moc

kW10-1712-2217-27

Maksymalna temperatura pracy

ºС858585

Pojemność wody

litr354045

Minimalny ciąg kominowy

Pa202020

Przyłącze instalacji

cal1 i 1/21 i 1/21 i 1/2

Przyłącze komina

mm159159159

Masa kotła

кg270290330

Wielkość paleniska

dm37999115

Szerokość (A)

cm445157

Długość (B)

cm787878

Wysokość (C)

cm115115115

Kotły PRO DR przeznaczone są w szczególności do spalania drewna drzew iglastych i liściastych. Ponadto zapewnia także efektywne działanie przy spalaniu innych paliw: torf, oraz brykiet drzewny, węgiel i odpady drzewne. Kotły serii PRO DR pracują na naturalnym ciągu kominowym , bez konieczności podłączania elektryczności. Powiększone palenisko pozwala na spalanie drewna o długości 50 cm. Kotły produkowane są z certyfikowanej pięciomilimetrowej stali . Korpus kotła zbudowany jest z płaszcza wodnego, który przekazuje maksymalną ilość wytworzonej energii cieplnej do systemu grzewczego.

W górnej części kotła PRO DR zaprojektowany jest wydajny energetycznie wymiennik ciepła, który maksymalnie akumuluje i kieruje ciepło ze spalanego paliwa w kotle do instalacji grzewczej co znacznie wydłuża spalanie w kotle, przy jednym załadunku drewna lub innego paliwa.

Podczas spalania paliwa do komina dostają się gazy ze spalania, których temperatura nie przekracza 130 st. C, co udowadnia , że kocioł jest o bardzo wysokiej wydajności. W modelach tych, czas pracy przy jednorazowym załadunku paliwa wynosić może nawet do 16 h.

Wielką zaletą kotłów TIS PRO DR jest omawiane już duże palenisko. W znaczącej części europejskich kotłów, palenisko jest znacznie mniejsze, z tego względu, iż większość kotłów produkowanych jest na węgiel jako opał podstawowy. Wszystkie kotły TIS produkowane są do spalania drewna , a odpowiednio powiększone palenisko, pozwala na nie mniej efektywne, niż analogiczne kotły konkurencji, spalać torf i węgiel. W kotłach dla wygody klientów zaprojektowane są wygodne, szeroko otwierające się drzwiczki i solidny żeliwny ruszt.

Moc przy optymalnej pracy kotłów TIS PRO DR od 10 do 27 kW.
Kotły przeznaczone są do ogrzewania domów prywatnych i obiektów przemysłowych, a także do podgrzewania wody użytkowej przy podłączeniu zasobnika wody.
Kotły produkowane są z certyfikowanej europejskiej stali kotłowej, która charakteryzuje się wysoką wytrzymałością gwarantującą wieloletnią bezawaryjną pracę, praktycznie we wszystkich warunkach eksploatacyjnych.
Szeroko otwierające się drzwi, umożliwiają bardzo proste czyszczenie wymiennika ciepła jak i całego kotła, obsługa odbywa się od frontowej części kotła, nie ma potrzeby niczego dodatkowego odkręcać. W kotłach TIS jest bardzo łatwy dostęp do czyszczenia tyłu kotła (komina).

  * Wielowarstwowa powłoka proszkowa na obudowie kotła.
  * Wysokiej jakości izolacja cieplna kotła 50 mm.
  * Wielopoziomowy dopływ powietrza do komory spalania pierwotnego i wtórnego.
  * Bardzo wygodne dla użytkownika szeroko otwierane drzwi.
  * Kocioł wyposażony jest w miarkownik ciągu pozwalający na zadanie mu utrzymania temperatury w instalacji grzewczej.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl